www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Podwórkowa Liga Mistrzów – III edycja [foto]

2.07.2013 r.

29 czerwca 2013 r odbył się turniej piłki nożnej drużyn amatorskich „ Podwórkowa Liga Mistrzów III edycja”. W turnieju wzięło udział jedenaście drużyn w dwóch kategoriach wiekowych do 14 lat i powyżej 15 lat. W pierwszej kategorii wiekowej wystartowały cztery drużyny: Warzywko, PSP 30, Chłopcy i Korki. Drużyny zagrały w jednej grupie każda z każdą. Po skończeniu fazy grupowej dwie pierwsze zagrały finał, a dwie ostatnie zagrały o trzecie miejsce.

O trzecie miejsce zagrali Chłopcy i PSP 30, którzy wygrali 5:2 zapewniając sobie brąz. Natomiast w finale zmierzyli się Warzywko z Korkami. Zwycięstwo zapewnili sobie gracze drużyny Warzywka, ale dopiero w rzutach karnych 3:1, mecz zakończył się remisem 2:2.

 

Z kolei w kategorii powyżej 15 lat zagrało siedem drużyn. W fazie grupowej drużyny zostały rozstawione w dwóch grupach. Grupa A: Boca, Fc Polna, Poziomki, FC Ziutki; grupa B: Szczawno, Boca Juniors , FC Dzikie Kuny, w których rozegrano mecze każda z każdą.

Z grup awansowały do półfinałów po dwie najlepsze drużyny. Po fazie grupowej odpadły: Szczawno, FC Ziutki i FC Polna. W półfinałach spotkały się następujące zespoły Boca i Boca Juniors oraz Fc Dzikie Kuny i Poziomki. Do finału awansowali Boca wygrywając 4:1 oraz Poziomki wygrywając 2:1. Trzecie miejsce zapewnili sobie gracze Boca Juniors gromiąc Kuny 5:1. Finał był do samego końca pasjonujący. Mecz był niezwykle wyrównany. Do końcowych minut na tablicy wyników widniał remis 1:1, jednak na 20 sekund przed końcem zawodnikom Boca udało się zdobyć zwycięskiego gola, tym samym odnosząc tryumf w turnieju.

W zawodach udział wzięło ponad siedemdziesięciu zawodników, rozegrano dwadzieścia jeden meczy. UEFA przekazała opaski kapitańskie RESPECT. Turniej zorganizowali i sponsorowali: Anatol Szpur – wiceprzewodniczący zarządu fundacji „ Z Całego Serca”, Rada Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój, Paweł Szpur radny Rady Miejskiej, Salon Orange ulica Słowackiego 4, Zespół Szkół nr 2.

info 4 SONY DSC SONY DSC